Dan vatrogastva i blagdan sv. Florijana u Žrnovnici

Blagdan zaštitnika vatrogasaca – svetog Florijana ove godine obilježili smo svečanim polaganjem cvijeća i svijeće za sve naše poginule i umrle vatrogasce pred Centralnim križem groblja u Žrnovnici.

Polaganje je sukladno aktualnim epidemiološkim preporukama izvršeno isključivo od strane najužih dužnosnika DVD-a tako da je ove godine, na žalost, izostalo naše tradicionalno obilježavanje koje inače uključuje okupljanje članstva, javnu pokaznu vatrogasnu vježbu, polaganje cvijeća i svjeća na grobove poginulih članova u Domovinskom ratu i misu za sve umrle vatrogasce, te domjenak i druženje članova i roditelja poginulih branitelja koji su bili članovi Društva.

U nadi da će se iduće godine situacija vratiti u normalu, ovom se prilikom barem na ovakav način još jednom prisjećamo naših poginulih kolega. Neka im je laka hrvatska zemlja!