Kako postati član?

Upute

Učlanjenje u društvo je dobrovoljno i regulirano je člankom 15. Statuta Dobrovoljnog vatrogasnog društva Žrnovnica.

Za one koji imaju više od 18 godina.

Prvi korak ispunjavanje Pristupnice (PDF)

Drugi korak nakon što ispunite pristupnicu potrebno je obratiti se zapovjedniku ili tajniku Društva, i predati popunjeni obrazac kako bi postali ČLAN PRIPRAVNIK, čime ste ujedno i spremni za uključivanje u rad i sve aktivnosti Društva osim operativnih (gašenje požara, spašavanje, zahtjevne vježbe itd..).

Treći korak nakon proteka šest mjeseci pripravničkog roka Upravni odbor odlučuje o prijemu u članstvo, sukladno Vašem zalaganju u pripravničkom stažu.

Napomena kako bi postali operativni član (VATROGASAC s pravom sudjelovanja na vatrogasnim intervencijama) trebate:

– biti u dobi između 18 i 65 godina,

-imati prebivalište na području djelovanja DVD-a Žrnovnica,

-zadovoljiti sva tri gore navedena koraka,

-dobiti Uvjerenje o tjelesnoj i duševnoj sposobnosti,*

-proći osposobljavanje za zvanje VATROGASAC u trajanju od 74 sata.*

* Uvjerenje i osposobljavanje ishodi se na teret Društva.

Za mlađe od 18 godina.

Pristupnica D-M

Napomena nakon ispunjavanja pristupnice kandidati su obvezni obratiti se zapovjedniku ili tajniku Društva te zajedno s roditeljem-starateljem predati pristupnicu, tek tada se možete uključiti u aktivnosti Društva primjerene svom uzrastu.