SUSRET VATROGASNOG POMLATKA DVD-a SLATINE I ŽRNOVNICA

U subotu 30. studenog 2019. godine održan je susret odjeljenja vatrogasnog pomlatka (dijeca uzrasta od 6 do 12 godina)  Dobrovoljnih vatrogasnih društava Slatine i Žrnovnica na lokaciji Zvjezdano selo Mosor.

Domaćin susreta bilo je Dobrovoljno vatrogasno društvo Žrnovnica, a susret je organiziran kako bi vatrogasna odjeljenja nastavila s radom i u zimskim mjesecima, kao I edukacije članova odjeljenja te zajedničkog druženja i upoznavanja članova dvaju dobrovoljnih vatrogasnih društava s područja Grada Splita. S obzirom na vremenske uvjete prema imenu mjeseca održavanja, malim vatrogascima organizirane su vatrogasne igrice u spretnosti, brzini spajanja vatrogasnh cijevi I timskom svladavanju prepreka bez uobičajene uporabe vode. U prostorijama Zvjezdanog sela Mosor održano je I prilagođeno kratko predavanje o vatrogasnim spravama i opremi. Također mali vatrogasci mogli su prisustvovati kratkom predavanju o planetima koji su bili vidljivi, a većina njih te večeri po prvi puta je imala priliku promatrati mjesec teleskopom.